IAm Anděl

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O autorovi: Poezii jsem začal tvořit od roku 1987. Po několika letech dochází v tvorbě k odmlce, k psaní poezie se navracím v roce 2013 básní „O Duši, o lásce a…“. Aktivně jsem začal opět psát v roce 2017. 1.května 2018 začínám publikovat na svém webu www.liilo.cz . 31. srpna 2018 jsem měl první autorské čtení v literárním pořadu Zorky Šimůnkové „Večer přiměřených depresí č. 167“. Moje první kniha „Básně od Anděla pro Anděla“ vyšla začátkem roku 2019 a na svátek svatého Valentýna 14. února 2019 proběhl křest knihy v prostorách Slovenského Domu v Prahe. V červenci a srpnu 2019 bylo natáčení video recitací s Kladenské Listy, celkem 8 videí. Na jaře 2019 jsem dostal nabídku od slovenského fotografa Marka Pindrocha a napsal nejprve 5 (básní/sonetů) a následně ještě dalších 5, kde předlouhou byly fotografie. Marek Pindroch připravuje publikaci své tvorby s básněmi a sonety několika autorů ve své knize SOM. Moje recitace za doprovodu kytary a hang drum byla 29. listopadu 2019. K tomuto vystoupení Jiří Šámal zhudebnil několik mých básní. 1. května 2020 se odvysílal první díl mého vlastního pořadu „ANDĚL, o lásce, o verších“, který byl vysílán nejprve v rádiu v USA a dále pokračuje na internetových platformách. V roce 2020 je zhudebněno několik básní. V roce 2021 chystám vydat čtyři knihy „Miluji Tě“, „Vyznání“, „V zákoutích Staré Prahy“ a „Milovat je krásné, řekni to veršem“.

Co pro mě znamenají emoce: E-moc-e jsou úžasná věc, na jednu stranu pomáhají a na stranu druhou i inspirují.

1 thought on “IAm Anděl

 1. Děkuji za tu příležitost účastnit se této velké akce. Ze svých básní jsem vybral 3 různé formy. Je to čest účastnit se takovéto události.
  Všem autorům bez vyjímky, bych rád za sebe popřál hodně štěstí a ať se Vaše energie a charakter zúročí, díky této úžasné akci.
  Děkuji z celého mého srdce i své osobní osobě hejterovi, který tu je mezi autory. Moc mi pobavilo, že tak jak to dělala i jinde, si zde pod cizím jménem pochválila opět u všech kousků sama sebe.
  Jsme všichni ze stejného těsta a přesto se naše charaktery diametrálně liší.
  Za sebe píši, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

  Děkuji pořadatelům i porotě a moc rád podpořím, většinu kolegů, kterých tvorba mi osloví.

  V úctě.

  IAm Anděl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *