Jan Hachran

Jmenuji se Jan Hachran a jsem samostatný mladý malíř a výtvarník, který díky svému studiu židovsko – křesťanské mystiky, evropské esoterické tradice a historie vkládá do současného umění nový směr – mým cílem je vytvořit něco nového, krásného, tajemného, něco, co má v sobě mytologický příběh, a také něco, co člověka jako jednotlivce a tím i lidstvo jako celek, duchovně povznese. Můžete si vybrat jakékoliv mé dílo – každé je originální svým pohledem na svět, ale zároveň v sobě každé nese poselstvím o tom něčem velikém, tajemném a duchovním, co nás všechny převyšuje. Myslím, že mé umění je novodobé, ale přeci jen zvláštní. Je spojené s moderním tiskem a využitím exklusivních materiálů, zejména zlaté fólie.

Získal jsem i několik ocenění, například cenu mezinárodního výtvarného veletrhu Artfest a jsem členem Sdružení výtvarníků ČR.

Co pro mě znamenají emoce: Emoce jsou soubor vývojově prastarých reakcí, skrze které z velké části vnímáme své okolí. Naše chování ovlivňují možná více než si sami připouštíme. Pro umělce či výtvarníka jsou klíčovou složkou osobnosti člověka, se kterou skrze estetické vnímání pracuje a působí na ni řečí krásy a symbolů, přičemž tento proces má až alchymický nádech ve smyslu zušlechťování duší samotného tvořícího umělce i diváka, který se na obraz nebo jiné dílo dívá.