Malířka Kateřina Valko zvítězila v soutěži e-moc-e a představí se výstavou v Jindřišské věži

Vítězka kategorie malby Kateřina Valko právě vystavuje své obrazy v Jindřišské věži v Praze. K vidění jsou zde malby, kresby a kombinované techniky za poslední roky tvorby. Na výstavě najdeme několik různých témat, které však mají společný prvek. Tímto prvkem je podvojnost, ať už přímo v obrazech nebo tématech, např. ve dvou tvářích duše člověka nebo kontrastu světa dospělých a dětí. Výstavu lze navštívit každý den až do 30.9 mezi 10. až 19. hodinou.

Autorka malby se přihlásila do letos již 14. ročníku soutěž nadace E-MOC-E v kategorii malba. Porota složená z 20 osobností české kultury vybrala letos několik vítězů – dvě autorky malby (Kateřina Valko a Zuzana Freyja), dva vítěze fotografie (Jan Týc a Honza Walda Valík), 4 finalisty poezie (Ingrid Hanušová, Marie Samková, Irena Topinková a Tomáš Choura) a 3 finalisty v kategorii hudba (Jan Dočkal, Kateřina Mrázková a skupina Iceland).

Výstava malířky Zuzany Freyji je k vidění v kavárně Prostě Kafe v pražských Vršovicích. Závěrečný komponovaný večer hudby a poezie se bude konat v klubu Mandragora 22. 10. 2020. 

Do 15. ročníku projektu se mohou umělci opět přihlašovat již nyní. Nová online galerie www.e-moc-e.cz bude spuštěna v dubnu 2021.