Projekt E-MOC-E startuje již 13. ročník. Opět bude pomáhat českým umělcům

Doposud se v projektu prezentovalo 440 umělců, vzniklo 45 výstav a koncertů

Malíři, fotografové, hudebníci a básníci se mohou opět přihlašovat do uměleckého projektu E-MOC-E. Přihlášky je třeba zaslat nejpozději do konce května 2019.

Projekt, který podporuje umělce v jejich tvorbě, prezentuje jejich dílo a spojuje osobnosti české kultury se začínajícímu i zkušenými autory, vstupuje do již do 13. ročníku. V roce 2006 vznikl jako nezisková organizace, která si klade za cíl prezentovat umělce a jejich dílo v kategoriích fotografie, malba, hudba a poezie. Spolu se zakladatelem projektu, Milanem M. Deutschem, stály u zrodu také kmotry – Kateřina Pospíšilová (vicemiss ČR a modelka) a herečka Chantal Pouillain.

Umělci se vždy od března představují veřejnosti na internetové galerii www.e-moc-e.cz, kde jejich dílo boduje veřejnost. Vítězové v kategorii fotografie a malba, které vybírá odborná porota, složená z dvaceti osobností české kultury a galeristů, vystavují v kamenných galeriích. Básníci a muzikanti se prezentují na koncertech a komponovaných večerech hudby a poezie. Přihlášky mohou soutěžící zasílat již nyní – instrukce najdou na www.e-moc-e.cz/pripojte-se.

Za třináct let prošlo projektem již 440 umělců, kteří se představili veřejnosti na internetové galerii. Nejlepší z nich vybrala porota a mohli se vždy v září a říjnu každého roku prezentovat v rámci 40 výstav, koncertů a komponovaných večerů. Mezi jinými např. v městském divadle v Jablonci n. N., ve Vršovickém divadle Mana, v pražské Černé labuti či v populárním hudebním klubu Mandragora, v galeriích Prostě Kafe a ALTERNATIF Mezibranská. Hlavním výstavním prostorem je již od samého začátku galerie Jindřišská věž v centru Prahy, která je zároveň jedním z partnerů projektu.

“Projekt e-moc-e vznikl s cílem motivovat umělce v jejich tvorbě a usnadnit jim organizačně i finančně prezentaci jejich díla. Mám velkou radost, že se komunita umělců i galerií a výstavních míst každým rokem rozšiřuje, že se umělci setkávají, navazují kontakty a vzájemně se mohou inspirovat,” uvedl zakladatel projektu Milan M. Deutsch, který má sám za sebou řadu úspěšných výstav fotografií a obrazů a je autorem dvou divadelních her.

Lucie Dolfi, kastelánka Jindřišské věže dodala: „Naše galerie je partnerem projektu e-moc-e již od jeho vzniku v roce 2006. Vystavují zde pravidelně vítězové každoroční soutěže a mohou se tak představit široké veřejnosti, která Jindřišskou věž navštíví. Aktivně se také zapojujeme do organizace a oslovování potenciálních umělců”.

„Do poroty projektu e-moc-e jsem vstoupil především proto, že vidím velký potenciál v prezentaci umělců v mimopražských galeriích a klubech. Chci tedy pomáhat vyhledávat příležitosti v českých regionech. Pro loňské vítěze jsme uspořádali výstavy v Táboře a Bechyni,“ dodává herec a pedagog Vojtěch Morava.

Projekt má mimo jiné za cíl propojovat profesionální umělce a galeristy s amatérskými umělci. Formou účasti ve dvacetičlenné porotě se zapojila řada osobností české kulturní scény – např. Ester Kočičková, Lukáš Hejlík, Tereza Pokorná Herz, Václav Tobrman, Marta Marinová, Štěpánka Duchková, Elena Sonenshine, Jan Kunovský, Vlasta Rydlová, Erika Merjavá, Šárka Hejnová, Danuše Siering, Nikol Fischerová, Monika Pavlíčková, Kateřina Pospíšilová, Milan M. Deutsch a Vojtěch Morava. Profily porotců naleznete na www.e-moc-e.cz/porota.

1 thought on “Projekt E-MOC-E startuje již 13. ročník. Opět bude pomáhat českým umělcům

 1. Malují stylizovane figurativně a abstraktně. Proto se mé výstavy většinou nazývají
  “ Paralelní cestou „. Celkově jsem realizoval 80 samostatných výstav a zúčastnil se na
  95 výstavách kolektivních , též se spolkem berlinskych umělců / VBK /. Poslední
  výstavu jsem měl v galerii Nová síň v Praze / společně se sochařem Janem Vítem /
  v tomto roce. V posledních letech do mé tvorby vstupují ,na hranici mezi figurací a
  abstrakcí, též náměty situační a dějové. V těchto námětech jsou zobrazovány některé
  jevy či problémy současné společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *