Irena Topinková – Zmatenka

Zmatenka zmatená nocí jde
je zmatená
nic víc
ne blázen ani sebevrah
jen Zmatenka
víc nic

Jde úplňkovou nocí kouzelnou
kde z bělouše – stříbrokůň
ze skal – stříbrohrad se stal

A náhle nechce se jí třídit
zmatek v hlavě
chce součástí toho kouzla se stát
nad hlavou nechat kroužit
postříbřené výry
a víc už nic
nic dál

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (659 hodnocení, průměr: 2,24 z 5)
Loading...

6 thoughts on “Irena Topinková – Zmatenka

 1. Tato báseň je moje srdeční záležitost. Mám představivost a ocitám se spolu se Zmatenkou v postříbřené, skalnaté krajině, kde existuje Stříbrokůň a Stříbrohrad, kde takto magická noc pomůže Zmatence alespoň na chvíli vytěsnit z hlavy všechny děsy a poddat se kráse kolem sebe.
  David Marný

 2. Verše Ireny Topinkove se mi velmi líbí a marně se snažím je ohodnotit nejvyšším počtem hvězdiček – což me ve mrzí a ráda bych věděla proč!
  Vera Dohnalova

 3. Báseň „Zmatenka“ je nadčasová, romantická, líbí se mi přirovnání i zvláštní náladovost chvíle. Je čtivá a velice působivá.

 4. Tahle báseň se mi velice líbí – atmosférou měsíčné noci, dobře vyjádřeným pocitem, krásnou náladou. Jen je mi divné, že letos má autorka tak nízké hodnocení – minulé roky byla vysoce ceněná u všech svých básní a byla mezi finalistkami. Jako by někdo v pozadí ovlivňoval celkové skóre hodnocení – jeho motivace mi není úplně jasná. Závist? Je to smutné…

  1. Paní Inko,
   mluvíte mi z duše.
   Za první měsíc po uveřejnění je nárůst hlasování u této autorky o mnoho větší, než byl za celý loňský rok. Skoky jakými se to děje vypovídají o charakteru toho, který tak činí.
   Je smutné, že se do této internetové galerie dostal člověk, který takovým podlým způsobem dokáže škodit tak dobré básnířce, jakou Irena Topinková beze sporu je.

 5. Tato báseň je mou oblíbenou, velmi mě oslovila, děkuji za ni, obdivuji autorku, jak se dokáže vyjádřit… Také mě překvapuje zvláštní změna v hodnocení autorky, cítím něco divného v pozadí….S láskou a obdivem Jiřina

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.